Z WIZYTĄ U MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W dniach od 20 do 27 września grupa naszych parafian udała się na pielgrzymkę do Fatimy. Podczas pielgrzymowania, w trwającym jubileuszu 100-lecia objawień, pielgrzymi z naszej oraz dwóch innych parafii niemal każdego dnia uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w miejscu objawień oraz w różańcu i wieczornej procesji. Zwiedzili także wiele ciekawych miejsc Portugalii, między innymi Fatimę, Tomar, Coimbrę, Porto, Nazare i Lizbonę. Ważnym przeżyciem duchowym była Droga krzyżowa z Fatimy do Aljustrel - miasteczka z którego pochodzili pastuszkowie: Łucja, Franciszek i Hiacynta. Udali się także na jeden dzień do Hiszpanii, aby nawiedzić Santiago de Compostela i wziąć udział w Eucharystii przy grobie św. Jakuba Apostoła. Ostatniego dnia pielgrzymki modlili się w Lizbonie w miejscu narodzin św. Antoniego Padewskiego. Czas pielgrzymowania był bogaty przede wszystkim w przeżycia duchowe, chociaż nie zabrakło także zachwytu nad pięknem Portugalii i jej licznych zabytków. Zdjęcia z pielgrzymki znajdują się w galerii.
Z WIZYTĄ U MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ