PIELGRZYMKA (CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA)

W dniach od 22 do 30 czerwca grupa naszych parafian uczestniczyła w pielgrzymce do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli od Eucharystii w sanktuarium maryjnym w Marija Bistrica. Zwiedzili Sibenik będący pierwszym słowiańskim miastem nad Adriatykiem oraz Split. Przebywając przez dwa dni w Medjugorie pielgrzymi wzięli udział w różańcu i Mszy Świętej w rocznicę objawień oraz w drodze krzyżowej na Krizevac. Zobaczyli piękne miasta Dubrownik i Zadar. W ostatnim dniu pielgrzymki modlili się w Vepric, gdzie znajduje się chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Obok modlitwy i zadumy nie zabrakło również zachwytu nad bogactwem zabytków i pięknem przyrody oraz odpoczynku.
Zdjęcia z pielgrzymki znajdują się galerii.
PIELGRZYMKA (CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA)