GOTOWI SŁUŻYĆ BOGU

Dzień 16 września upłynął pod znakiem ważnego wydarzenia dla naszej wspólnoty parafialnej. Tego dnia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza włączonych zostało czterech ministrantów, którzy przez rok przygotowywali się do podjęcia tej funkcji. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 ksiądz proboszcz przypomniał kandydatom o zadaniach pełnionych przez ministrantów i dokonał poświęcenia strojów liturgicznych. Na zakończenie obrzędu nowi ministranci na ręce księdza proboszcza złożyli swoje przyrzeczenie wypowiadając słowa: "dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekam święte czynności ministranta wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej". Najmłodszym ministrantom naszej parafii życzymy gorliwej i radosnej służby Bogu i Kościołowi.
GOTOWI SŁUŻYĆ BOGU