WYCIECZKA MINISTRANTÓW I SCHOLI

W sobotę 15 czerwca przedstawiciele ministrantów i scholi udali się na wycieczkę do Krakowa oraz Wieliczki. Pierwszym z odwiedzonych miejsc było sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Najcenniejszą ze znajdujących się tam relikwii jest krew, którą lekarze z kliniki Gemelli przekazali osobistemu sekretarzowi Papieża. Ampułka z krwią Papieża, zamknięta w szklanej szkatule, została umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznego Kościoła Relikwii. Z Rzymu dotarł również papieski krzyż pastoralny, ornat wraz z mitrą oraz krzyż przed którym modlił się Jan Paweł II w swojej prywatnej kaplicy w czasie ostatniej za życia drogi krzyżowej w 2005 r. i sutanna z dnia zamachu na życie Papieża. Po przeżytej Eucharystii uczestnicy wzięli udział w grze terenowej poświęconej Janowi Pawłowi II oraz odwiedzili dedykowane Świętemu muzeum. Udali się także do Wieliczki, aby zwiedzić kopalnię soli będącą jednym z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich. Więcej zdjęć zobaczyć można w galerii.
WYCIECZKA MINISTRANTÓW I SCHOLI