XX ROCZNICA KONSEKRECJI

26 września b.r. mija 20 lat od Uroczystości Konsekracji naszej Świątyni.
Tak pisaliśmy o tym wydarzeniu w gazetce parafialnej nr 9(51):
Bądź pozdrowiony, Gościu nasz! W radosne progi nasze wejdź! – tymi słowami powitany został Ksiądz Arcybiskup Stanisław Nowak Metropolita Częstochowski, który 26 września przybył do naszej Świątyni, by dokonać jej konsekracji.
Jak podkreślone zostało w mowie powitalnej Ksiądz Arcybiskup od początku powstania Parafii p.w. św. Elżbiety Węgierskiej wspierał nas Słowem Bożym, modlitwą i czynem. Dzięki temu „(...) iskra wiary, nadziei i miłości rozpaliła się w naszych sercach, scementowała Parafię i dała łaskę tworzenia”.
Owocem wieloletniego wysiłku kapłanów i wiernych świeckich jest piękny Kościół materialny. Konsekracja dokonana w Roku Jubileuszowym stała się szczególnym przeżyciem, które umocniło całą wspólnotę stanowiącą Kościół duchowy.
XX ROCZNICA KONSEKRECJI